Niezwykła postać Ojca Pio inspirowała nie tylko wierzących, ale i poszukujących, a nie raz całkiem obojętnych na Bożą łaskę ludzi na całym świecie. Kim właściwie był ten zakonnik? Czego oczekiwali wszyscy, którzy odwiedzali go za życia oraz pielgrzymi przybywający do San Giovani Rotondo? Dla jednych był symbolem Chrystusowej męki,  żywym znakiem Bożego działania w XX wieku, inni zaś chcieli go poznać ze zwykłej ludzkiej ciekawości. Na każdym jednak robił niezwykłe wrażenie, zmuszając do refleksji, nierzadko powodując zmianę dotychczasowego życia .

Obecnie w internecie, księgarniach, telewizji jest już znacznie więcej publikacji dotyczących życia i działalności Ojca Pio.

Celem niniejszej strony jest zwrócenie uwagi na postać zakonnika z Pietrelciny, ale przede wszystkim spowodowanie, aby, poznając jego życie nasza relacja z Bogiem stała się silniejsza, zaś Ojciec Pio nieustannie przypominał o Ukrzyżowanym.

Ojciec Pio sam nie szukając rozgłosu nieustannie przypominał i przypomina nam o Misterium Męki Pańskiej, powtarzał, że cuda czyni jedynie Bóg. Pogłębiając zatem naszą wiedzę o tym człowieku pamiętajmy o najważniejszym. O Chrystusie ukrytym w Sakramencie.